Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Pokračování testování Covid

Typ: ostatní
Vážení,
Krizový štáb ORP Rosice dne 26.1.2021 na svém jednání rozhodl o neomezeném termínu pokračování testování v Rosicích dle podmínek a možností laboratoře.
Dne 26.1., bylo potvrzeno 13 pozitivních vysoce infekčních jedinců z celkového počtu 60 po odběrech dne 25.1.! Na základě sdělení laboratoře si Vás dovoluji požádat o maximální šíření informace o možnostech občanů se bezplatně každých 5 dnů otestovat v Rosicích a to zejména u dětí (viz níže).
Poslední výsledky testů a pozitivity u dětí ukazují na skutečnost, že děti jsou nositeli viru ale bez projevů příznaků, čímž přenáší virovou nálož na rodinné příslušníky u kterých se dřív nebo později pozitivita projeví také.
Dle zápisu SPS ÚKŠ (25.1.2021) je znatelný pokračující trend zpomalení šíření nemoci, je stále rizikový počet nakažených v rizikových skupinách a v nejbližších týdnech nelze očekávat výrazné zlepšení situace.
Apeluji tímto se souhlasem laboratoře na Vás, zástupce škol, lékaře, starosty, …z úrovně vedoucího stálé pracovní skupiny COvid při krizovém štábu ORP Rosice, aby jste v rámci svých možností šířili informaci o místu, možnostech a testování a to i opakovaně.

---------------------------TEXT pro případné zveřejnění------------------------------------------------------------------
BEZPLATNÉ ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ OBČANŮ V ROSICÍCH NA ZÁMKU.
Každé Pondělí + Čtvrtek vždy od 17:00 do 19:00 hod.
Rezervační portál na další týden je otevírán nejméně týden dopředu.
Testování provádí výjezdová skupina Cytogenetické laboratoře Brno, s.r.o.
Podmínkou pro zájemce je registrace v rezervačním systému Covid Vysočina (viz. odkaz níže).
JSTE-LI ZAREGISTROVÁNI, STAČÍ PRO OPAKOVANÉ TESTOVÁNÍ (bezplatně po 5 dnech) se přihlásit svým loginem a zvolit tlačítko objednat.
Nově se registrující:
1. zaregistrovat se zavčas do rezervačního systému, včetně zadání ověřovacího kódu, který přijde do SMS a dokončit tak objednávku času - viz odkaz níže
2. přijít na čas = omezení kontaktu s ostatními, udržování vzdálenosti dle instrukcí úřadu, vlastní vyšetření zabere 1 min vašeho času,
3. kdo je již v systému rezervovaný, zvolí ve svém profilu tlačítko nový odběr pro svoji nebo jinou osobu a provede objednávku.
ODKAZ PRO REGISTRACI A VÝBĚR TERMÍNU:
https://odbery.kr-vysocina.cz/objednat-odber-krok1/?metoda=RAPID_ANTIGEN&mesic=2021-01&misto=29&organizace=91

----------------------------------------------------
Nově jsme se dohodli, že osoby, které mají platnou vyplněnou e-žádanku na PCR test od svého obvodního lékaře nebo KHS, mohou přijít bez registrace k provedení odběru na PCR test a nemusí se registrovat ani do systému výše ani do jiných odběrových center v Brně nebo jinde.
Laboratoř si prováže e-žádanku a tuto osobu a vyhodnotí v souladu se stanovenými postupy.

S pozdravem


Krizový štáb ORP Rosice
Pracovní skupina COVID
Bc. Josef Humpolíček, vedoucí SPS KŠ
Rosice u Brna


Vytvořeno: 27. 1. 2021
Poslední aktualizace: 27. 1. 2021 10:40
Autor: Správce Webu